Камерне весілля – головний тренд 2022 року. Якщо ви все ще думаєте, що такий захід передбачає нудні сімейні посиденьки – це помилка, і зараз ми пояснимо чому.
Особливості камерного весілля
Давайте розберемо, що таке камерне весілля. Камерність передбачає скромність, стриманість, деяку неформальність, атмосферу домашнього затишку при невеликій кількості запрошених – до 20 осіб. Такий варіант відмінно підходить закоханим, що віддають перевагу комфортному відпочинку чим грандіозній вечірці, а також тим, хто вважає, що щастя любить тишу, і хоче розділити його тільки з найближчими.
Камерне весілля має ряд переваг, в тому числі:
- Можливість реалізувати неймовірні ідеї. Тільки уявіть, що ви можете організувати церемонію навіть на повітряній кулі. Як правило, вона вміщує від 6 до 16 осіб, тому такий формат недоступний для масштабних урочистостей.
- Невимушена атмосфера, що дозволяє всім бути собою.
- Індивідуальний підхід до гостей. Організація камерного весілля дозволяє приділити увагу перевагам ваших близьких та проявити турботу про кожного.
- Різноманітність способів розважити гостей. Коли не потрібно одночасно веселити численну публіку з різними інтересами, можна використовувати не лише конкурси та танці, а й майстер-класи, пісні, квести та навіть просто душевні розмови
- Економія бюджету. Докладніше про витрати ми поговоримо пізніше, але формула проста: чим менше список гостей, то нижча вартість весілля. При цьому, скоротивши витрати на банкетне меню та трансфер, можна витратити кошти на якість інших послуг – декору, фотографа, розважальної програми.
Як і будь-яка подія, камерне весілля має недоліки. Так, під час складання списку гостей можуть виникнути певні труднощі. Ймовірно, деякі троюрідні родичі можуть образитись, що не увійшли до кола близьких. Але весілля – це свято для двох, і ви повинні думати про свої бажання та комфорт, а не про почуття оточуючих.
Щоб камерний захід не перетворився на звичайну сімейну вечерю, важливо серйозно поставитися до організації весілля. Продумати доведеться все до дрібниць – так само, як і для великого весілля, а можливо, і більш детальніше. Чим менше гостей, тим помітніші недоліки концепції, нюанси в оформленні та тимчасові затримки.
Тільки прислухавшись до своїх мрій, оцінивши «за» та «проти», ви зможете визначити, чи підходить камерне весілля для вашої церемонії обміну клятвами.
Камерне весілля Дмитра та Марії в кругу сім’ї
Камерне весілля визначається не кількістю гостей, а атмосферою теплоти та душевності, що панує протягом усього святкового дня. Щоб пояснити цю думку наочно, розповімо про маленьке весілля, організоване нами для Дмитра та Марії.
На свято створення своєї сім’ї закохані запросили лише батьків з обох сторін та сестру нареченої. Отже, ми мали підготувати весілля на 7 осіб. При цьому наша пара хотіла, щоб це був повноцінний весільний день із усіма необхідними атрибутами.
Для церемонії та бенкету ми вибрали романтичну локацію – ресторан, розташований у сосновому борі. Невелика кількість гостей дозволило нам знизити бюджет на деякі витрати та приділити особливу увагу декору. Для прикраси нашого камерного весілля у лісі використовувалися живі квіти – троянди та гортензії були всюди: на арці, столах, у букеті нареченої, бутоньєрці нареченого і навіть на торті.
Декор відповідав обраній колірній гамі – білий та пастельні відтінки рожевого та блакитного. Локація та концепція камерного весілля вимагали від нас екологічності, тому у всіх зонах використовувалося натуральне дерево. Безліч свічок та лампочок доповнили тепле оформлення.
Ми створили для Дмитра та Марії камерний весільний день: ранок нареченої, її зустріч із нареченим, їхня прогулянка, церемонія, банкет та розважальна програма пройшли у колі найближчих для них людей. Для трансферу було орендовано шикарний білий лімузин.
Для камерного весілля наших закоханих ми підібрали ведучу, яка все свято підтримувала веселий і зворушливий настрій присутніх. Весілля у вузькому колі не має нічого спільного з нудьгою: всі танцювали, фотографувалися та брали участь у розвагах.
На камерному весіллі Дмитра та Марії панувала атмосфера спокою, душевності та близькості. А сюрприз про вагітність нареченої, зроблене молодятами ввечері, було дуже зворушливо зі сльозами щастя на очах, надавши урочистості та інтимності моменту.
ЗАПИШІТЬСЯ НА ОСОБИСТУ ЗУСТРІЧ З НАШИМ ОРГАНІЗАТОРОМ
Як організувати камерне весілля в Києві
Якщо ви вирішили відсвяткувати своє весілля у вузькому колі, звертаємо увагу на деякі моменти, які варто враховувати при підготовці камерного заходу.
Насамперед, ви не обмежені у виборі локації необхідністю зручно розмістити велику кількість людей, а значить можете фантазувати. Подумайте, де було б найкраще місце для такого особливого дня . Ось декілька наших ідей для камерного весілля у Києві:
- Локації на природі: у столиці та околицях є чудові місця в лісі, на березі річки або озера, а також парки, сади та оранжереї. Грамотна організація весілля на природному фоні – запорука незабутніх вражень.
- Заміські вілли: церемонію та банкет можна провести на свіжому повітрі, наявність басейну або джакузі може стати чудовою розвагою. Після свята всі можуть розміститися у номерах та провести другий день камерного весілля у більш розслабленій обстановці.
- Оригінальні ресторани, наприклад, з мальовничим видом із вікна або оформлені в унікальному яскравому стилі. Можливо, у вас є улюблений затишний заклад або автентичний бар, сповнений ваших спогадів.
- Прогулянка по Дніпру – захоплююча подія, тому яхта може стати відправною точкою для формування концепції камерного весілля.
- Подорож до іншого міста або навіть країни завжди простіше організувати для меншої кількості людей.
Деякі пари відмовляються від послуг ведучого на камерному весілля. Ми не рекомендуємо цього робити, тому що ведучий – це не тамада з конкурсами. Це людина, яка задає тон і таймінг весіллю, пропонує теми для розмов та розважає ваших гостей. Разом з ним ви підберете нестандартні, але такі, що відповідають настрою розваги, наприклад, тематичні зони, ігри, виступ гурту, перегляд сімейного фільму.
Камерне весілля дозволяє зосередитись на якості напоїв та страв, а також врахувати індивідуальні уподобання гостей. Ось ще кілька рекомендацій щодо організації невеликої урочистості:
- Уважно поставтеся до декору: атмосферу інтимності краще підтримують натуральні матеріали, стримані відтінки, ненав’язливі деталі.
- Порадуйте найближчих вам людей: підпишіть запрошення від руки і підготуйте подарунки для душі.
- Не позбавляйте себе задоволення від дотримання весільних традицій: станцюйте урочистий перший танець, розріжте торт, запаліть сімейне вогнище. Потім ви будете згадувати ці моменти з радістю та розчуленням.
Навіть камерне весілля має нюанси і може супроводжуватись непередбаченими неприємностями, тому ми радимо перекласти контроль на професійні плечі весільного координатора.
Особливості бюджета камерного весілля
На перший погляд може здатися, що на організації весілля серед близьких можна заощадити, але це не зовсім так. Камерне весілля означає педантичність до деталей та серйозну підготовку. Як ми вже говорили, будь-які промахи і затримки в невеликій компанії стають відчутнішими і помітнішими.
Індивідуальний підхід до позицій меню для кожного з гостей, яким ви приділите особливу увагу, стає більш витратним, ніж замовлення універсальних страв та напоїв для всіх. А сама організація весілля у незвичайному місці, як правило, обходиться дорожче, ніж вечірка у ресторані.
Камерний захід, як і будь-яке інше, передбачає у бюджеті витрати на обладнання, трансфер, фотографа, декоратора, ведучого, музичний супровід, послуги інших весільних спеціалістів.
Різниця лиш в тому, що витрати можна перерозподілити, наприклад замість традиційного салюту здивувати ексклюзивною кухнею. Або навпаки організувати скромний фуршет, але підготувати різноманітну шоу-програму з виступами музикантів, танцюристів, акробатів, ілюзіоністів та інших артистів.
Отже, ми показали на прикладі, що таке камерне весілля та розібрали особливості його організації. Зверніть увагу на такий формат, якщо хочете створити трепетне свято в оточенні важливих для вашої пари людей.