Як і з чого почати підготовку до весілля?

Як і з чого почати підготовку до весілля?

Коли обручка блищить на пальці, а емоції трохи позаду, перед закоханими постає питання: з чого почати підготовку до весілля? Адже так важливо зважити всі нюанси, а якщо братися за все відразу, щось точно буде упущено. Попереду велика робота, але якщо зробити все поступово, то день весілля пройде саме так, як ви мрієте. Тому пропонуємо включити у свої приготування наведені нижче пункти.

Перед тим як почати підготовку назначаємо дату весілля 

Багато наречених розпочинають підготовку до весілля з найприємнішого – продумування весільного образу. Але не варто поспішати. Перше, що ви повинні зробити, сказавши коханому заповітне «так», – визначитись із датою весілля. Тут важливі такі ключові фактори:

  • особисті переваги: ​​ваші асоціації з часом року або конкретна дата, що має значення у вашій історії кохання; або просто красиві цифри, наприклад, 08.08, в які багато пар закладають символ нескінченності;
  • сезон: романтичне весілля на березі моря важко уявити у зимову холоднечу, як і проблематично створити новорічну казку у розпал літа;
  • бюджет: вартість організації весілля у так званий гарячий сезон з травня по вересень, як правило, обходиться дорожче, ніж менш популярні місяці;
  • день тижня: є різниця в ціні, але й у зручності між весіллям у суботу та понеділок;
  • локація: якщо ви хочете весілля у певному місці, можливо, доведеться підлаштовувати дату під його вільний день;
  • графіки: ваша робота та завантаженість гостей відіграє не останню роль у даті проведення заходу, тому перед тим, як розпочати підготовку, переконайтеся, що ви та важливі для вас люди будуть вільні у вибраний день;
  • весільна інфраструктура: чим ближче дата Х, тим вищий ризик не знайти вільним хорошого ведучого, а якщо ви націлені на конкретного фотографа, – орієнтуйтесь на його вільні дні;
  • свята: якщо вибраний вами день співпадає з днем ​​випускних або міським святом, готуйтеся враховувати пов’язані з цим нюанси – перекриття доріг, завантаженість локацій для фотосесії тощо.

Ви можете додати до цього списку інші аспекти, які вважаєте важливими для вибору найбільш відповідної дати весілля. Враховуйте їх усі разом і не забудьте залишити достатньо часу, щоб встигнути все підготувати.

Визначаємо весільний бюджет 

Будь-які ваші весільні приготування повинні виходити із фінансового питання. Вам потрібно на початку підготовки позначити максимальну суму, яку ви готові витратити на свято. Можна також визначити межі за категоріями, наприклад, скільки ви витратите на весільне вбрання, ресторан, транспорт, організацію розваг і т.д.

Виходячи з цієї суми, надалі ви докладно розпишете весільні витрати. Звісно, ​​у процесі підготовки до весілля можуть бути незаплановані витрати. Тоді ви дивитеся, на чому можна заощадити, чи коректуєте суму бюджету.

Наприклад, ви запланували декорування весільної локації та створення фотозони. У процесі з’ясовується, що фотозона, яка вам подобається, коштує дорожче. Тоді ви вирішуєте: купити менше елементів декору, прикрасити самостійно або підвищити суму витрат.

Якщо ви постійно працюватимете з бюджетом, фінальна вартість вашого весілля не стане для вас сюрпризом.

ЗАПИШІТЬСЯ НА ОСОБИСТУ ЗУСТРІЧ З НАШИМ ОРГАНІЗАТОРОМ

Візуалізуємо день весілля 

Щоб розпочати підготовку до організації свята, потрібно його уявити. Почніть із гостей. Кого б ви хотіли бачити поряд у такий хвилюючий для вас день? Може, ваша мрія – бенкет на весь світ? Чи скромне торжество лише для своїх? Складіть список гостей. Для початку він може бути приблизним. Від кількості запрошених залежить формат весілля, а також вибір локації та розважальної програми, а отже – і весільний бюджет.

Гості заслуговують на вашу особливу увагу, тому вам належить подбати, де зупиняться ті з них, хто живе в іншому місті, а можливо – і як всі вони дістануться місця урочистості. Продумайте, як запросити їх – надішліть офіційне запрошення або повідомлення в месенджері, і не забудьте зробити це завчасно.

До речі, складаючи список гостей, можете відразу помічати їх особливості, щоб уникнути неприємних ситуацій. Якщо сестра нареченого – вегетаріанка, у мами непереносимість лактози, а в тата алергія на картоплю, ці нюанси мають бути враховані при складанні меню. А якщо хтось із потенційно запрошених перебуває у тривалій сварці між собою – їх краще розсадити по різних кінцях столу.

Визначтеся, в якому стилі пройде ваше свято – стримана класика, невимушена сучасність, романтика чи богема. Чи буде тематика у вашого весілля? Можливо, ваша тема – вікторіанська доба чи етнічна вечірка? А можливо, ваша пара має улюблений фільм, і ви готуєтеся втілити його на весіллі? Що щодо «Сніданку у Тіффані», «Великого Гетсбі» чи навіть «Піратів Карибського моря»? Фантазуйте, від ваших побажань створюватиметься концепція весілля.

Вирішуємо хто візьме всі клопоти підготовки на себе

Отже, перші приготування позаду, ви знаєте, коли відбудеться весілля, визначили її бюджет і сформували картинку. Саме час вирішити, хто займатиметься підготовкою до весілля: ви чи професійний організатор. Оцініть плюси та мінуси кожного варіанта для вашої пари.

Наприклад, взявши всі організаційні питання на себе, ви позбавитеся витрат на весільне агентство. Але не факт, що так ви заощадите, бо досвідчений організатор підкаже, як найвигідніше підготувати свято та правильно розподілити бюджет. Перевага весільного організатора – має перевірену команду професіоналів: фотографів, декораторів, ведучих тощо. Підбираючи цих спеціалістів самостійно, ви ризикуєте отримати неякісну послугу.

Враховуйте, що на організацію весілля вам знадобиться багато часу і, швидше за все, доведеться понервувати, вирішуючи форс-мажори. Але якщо ви давно хотіли випробувати свої організаторські здібності та таланти лідера – це найкращий час.

Розгляньте комбінований варіант, коли певну частину підготовки до весілля ви берете на себе, а решта – делегуєте команді професіоналів. Або, наприклад, ви можете все спланувати самостійно і підключити весільного координатора, який проконтролює, щоб в день весілля все йшло чітко за планом. А якщо ви зрозуміли, що не справляєтеся, за кілька місяців до весілля, – ви і тоді зможете звернутися до помічника, який оцінить, що зроблено, а чого не вистачає, і разом з вами доведе план весілля до ідеалу.

Рухаємось далі

Від вашого рішення на попередньому етапі залежить те, як ви далі готуватиметеся до весілля. Якщо ви віддали перевагу організатору весілля під ключ – вам залишиться тільки вибирати і погоджувати.

Ваш самостійний шлях підготовки до весілля має продовжитись вибором формату розпису та весільної локації. Визначаючи місце проведення весілля, орієнтуйтесь на основні моменти:

  • розташування та транспортна розв’язка;
  • місткість;
  • сезонність;
  • зовнішній вигляд;
  • технічна оснащеність.

Від правильно підібраної локації залежить те, як буде реалізована ваша концепція. Погодьтеся, важко дотримуватись стилістики «Мулен Руж» у ресторані традиційної української кухні з відповідним дизайном.

Коли визначитеся з ідеальним для вашого свята місцем, можна розпочинати складати список тих, хто зробить цей день особливим та незабутнім – весільних фахівців.

Виходячи з ваших побажань та бюджету, вам знадобляться: фотограф, відеооператор, ведучий, декоратор, флорист, кондитер, візажист, перукар, а також музиканти, артисти, аніматори тощо. Тут важливо на старті визначити ваші фінансові пріоритети, наприклад ви готові обійтися без декоратора, але хочете ексклюзивний торт. Або вам не потрібний відеозапис вашого весілля, але зачіска нареченої повинна викликати захоплення.

Тільки після закриття описаних вище питань можна вважати завершеним початковий етап підготовки до весілля, після якого піде детальне опрацювання організаційних моментів, укладання договорів із фахівцями, довгоочікуваний вибір весільної сукні і не тільки.

Поділитися:
Читати інші новини

День весілля – сам по собі особливий, але деякі обставини можуть зробити його повним незабутніх вражень. Уявіть своє весілля з найсміливіших і найяскравіших фантазій. Де б ви хотіли обмінятися клятвами з коханим: на тлі екзотичної природи, на березі океану чи серед запаморочливих будівель? Все це можливо завдяки послузі «весілля за кордоном». Весілля за кордоном: що … Continue reading "ОРГАНІЗАЦІЯ ВЕСІЛЛЯ ЗА КОРДОНОМ: ЦІНИ, ЛОКАЦІЇ, ...

Читати більше
Поділитися: Continue reading "ОРГАНІЗАЦІЯ ВЕСІЛЛЯ ЗА КОРДОНОМ: ЦІНИ, ЛОКАЦІЇ, ..." data-share-title="ОРГАНІЗАЦІЯ ВЕСІЛЛЯ ЗА КОРДОНОМ: ЦІНИ, ЛОКАЦІЇ, МОЖЛИВОСТІ" data-share-img="" class="post-soc-share-link vk"> Continue reading "ОРГАНІЗАЦІЯ ВЕСІЛЛЯ ЗА КОРДОНОМ: ЦІНИ, ЛОКАЦІЇ, ..." data-share-title="ОРГАНІЗАЦІЯ ВЕСІЛЛЯ ЗА КОРДОНОМ: ЦІНИ, ЛОКАЦІЇ, МОЖЛИВОСТІ" data-share-img="" class="post-soc-share-link fb">

Вдала розсадка гостей на весіллі – запорука комфортної, веселої та невимушеної атмосфери урочистостей. Те, як розташуються запрошені, безпосередньо вплине на хід організації весільного свята. До того ж, підготовлена ​​схема розсадки допоможе уникнути суєти та незручних ситуацій. Нижче для вашого ознайомлення – основні правила розсадження запрошених на весілля. Правила розсадження гостей за столом: ключові моменти Приступаючи … Continue reading "РОЗСАДКА ГОСТЕЙ НА ВЕСІЛЛІ – ПОПУЛЯРНІ ...

Читати більше
Поділитися: Continue reading "РОЗСАДКА ГОСТЕЙ НА ВЕСІЛЛІ – ПОПУЛЯРНІ ..." data-share-title="РОЗСАДКА ГОСТЕЙ НА ВЕСІЛЛІ – ПОПУЛЯРНІ ВАРІАНТИ" data-share-img="" class="post-soc-share-link vk"> Continue reading "РОЗСАДКА ГОСТЕЙ НА ВЕСІЛЛІ – ПОПУЛЯРНІ ..." data-share-title="РОЗСАДКА ГОСТЕЙ НА ВЕСІЛЛІ – ПОПУЛЯРНІ ВАРІАНТИ" data-share-img="" class="post-soc-share-link fb">

    ДЛЯ ОТРИМАННЯ БЮДЖЕТА ВАШОГО ВЕСІЛЛЯ ВИКОНАЙТЕ ДВА КРОКИ